1. Co się stanie gdy na trasie będę miał usterki związane ze sprzętem?
Ideą randonneurs’ową jest wzajemna pomoc. W przypadku drobnych usterek uczestnicy wzajemnie sobie pomagają. Jeżeli jednak napotkasz na swojej drodze poważne problemy, możesz liczyć na wsparcie obsługi brevetu, z którą możesz się skontaktować telefonicznie (numer kontaktowy jest umieszczony na karcie brevetu).

2. Co się stanie jeżeli nie będę mógł kontynuować brevetu?
Biorąc udział w brevecie, w przypadku kryzysowych sytuacji, możesz liczyć na wsparcie obsługi, która w odpowiedni sposób zajmie się Tobą i Twoim rowerem.

3. Co znajduje się na punktach kontrolnych?
Na podstawowych punktach kontrolnych, np. na stacjach benzynowych, uczestnicy odbierają pieczątkę potwierdzającą przybycie na punkt. W głównych punktach kontrolnych można odebrać także prowiant od obsługi brevetu.

4. Kto może jechać na brevet?
Na brevet może jechać każdy kto jest gotowy na pokonanie wyznaczonej trasy i odległości. Należy jednak pamiętać o odpowiednim przygotowaniu i brać pod uwagę możliwości własnego organizmu.

5. Jakie są limity czasowe przejazdu?
Limity są różne w zależności od odległości poszczególnych brevetów. Aby zmieścić się w ramach czasowych należy jechać z minimalną prędkością 15km/h. Zachęcamy do zapoznania się z regulaminem. Czasy dla poszczególnych brevetów podane są w punkcie 9.

6. Czy ja też mogę zorganizować brevet w swojej okolicy?
Oczywiście! Jeżeli chcesz przetrzeć nowe szklaki i zachęcić do brevetów osoby z Twojej okolicy to nasza ekipa organizacyjna chętnie nawiąże z Tobą współpracę.

7. Jaki jest limit uczestników biorących udział w brevecie?
Ze względów logistycznych, na chwilę obecną limit to 100 uczestników na brevet. W przypadku większego zainteresowania, będziemy dokładali wszelkich starań by ten limit podnieść.

8. Co powinienem wziąć na brevet?
Oprócz dobrze przygotowanego roweru należy pamiętać o światłach, kasku, elementach odblaskowych i kamizelce, która zapewni Ci bezpieczeństwo podczas jazdy po zmroku. Poza wyposażeniem podstawowym możesz wziąć ze sobą wszystko z czego korzystasz podczas swoich treningów i czego potrzebujesz.

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial