Brevet 200 km – EBrevet Mińskie Dwieście 200 –

27 czerwca 2020

data: 27 czerwca | 0:00 - 27 czerwca | 0:00
miejsce: EBrevet Mińskie Dwieście 200
dystans: 200 km
limit czasu: 13,5 godz
kontakt: Artur Bieniek, email: bieartur@poczta.onet.pl, tel: 604 136725
homologacja: tak
opłata startowa: 25zł
dodatkowe informacje:

Dogrywka!!!

Ponieważ w wersji testowej nie można prowadzić pomiarów a jednocześnie się zapisywać to w tym miejscu można do 2 lipca zapisywać się na eBrevet Mińskie Dwieść. Ekipa Randonneursowa będzie dopisywać Waś do listy startowej w systemie eBervet ręcznie.

Jeżeli Wasze nazwisko po zapisaniu się zniknie z tej listy to znaczy, że macie już możliwość startu.

Ponieważ do uczestników został przesłany list z instrukcją jak skorzystać z systemy eBrevetowego pozwalam sobie tutaj powielić jego treść:

Koleżanki i Koledzy,

dzięki ogromnej determinacji Artura Bieńka i ekipy Mińskie Dwieście, którzy ani na moment nie pozwolili mi przerwać prac nad systemem ebrevtów, już w sobotą rozpocznie się pierwszy (ciągle jeszcze w wersji testowej) bezobsługowy Brevet.

Najważniejsza sprawa. eBrevet podlega wszystkim zasadom tak jak zwykły brevet, nie ma tylko obsługi, a rejestracja czasu jest samodzielna. Pamiętajcie o zasadach ruchu drogowego oraz że życie i zdrowie Wasze i innych uczestników drogi jest najważniejsze. Konieczne są kaski a w nocy oświetlenie …. itd.itp.

Kilka ważnych informacji:

  1. Przed startem koniecznie przetestuj swój smartfon (głównie współdziałanie przeglądarki, internetu i GPS). Możesz to zrobić na stronie www.brevety.pl. Po zalogowaniu w prawym, górnym roku (Menu - trzy poziome kreseczki) należy wybrać "eBrevety" a następnie Przetestuj GPS, a potem przycisk TEST. Mogą się pojawić różne komunikaty czy informacje. Jeżeli po akceptacji kolejnych pytań pojawi się mapka z Waszą lokalizacją to znaczy, że Wasz Brevetowy SPRZĘT POMIAROWY działa. Brawo. Jeżeli nie to poszukajcie jakiegoś nastolatka, z pewnością Wam pomoże.
  2. Możliwość rejestracji czasu na Starcie, Mecie i Punktach Kontrolnych będzie dostępna od soboty od godziny 0.00 i zakończy się 5 lipca o godzinie 21.30
  3. Aby zarejestrować swój eBrevet należy na Starcie (Mińsk Mazowiecki, MOSiR, parking) wejść na stronę www.brevety.pl, zalogować się, wybrać w Menu eBrevety i wybrać brevet w którym chcecie startować (oczywiście teraz będzie do wyboru tylko 1) i nacisnąć przycisk "Pomiar" . Otrzymacie komunikat, że pomiar został prawidłowo dokonany. Graficznym potwierdzeniem prawidłowej rejestracji na Punkcie Kontrolnym jest także wyświetlenie informacji o kolejnym na trasie PK.
  4. Na każdym kolejnym Punkcie Kontrolnym oraz na Mecie procedurę z pkt. 3 należy powtórzyć.
  5. Po zarejestrowaniu (dokonaniu pomiaru) na punkcie kontrolnym można wyłączyć smartfon. Smartfon musi być uruchomimy tylko na punktach kontrolnych do rejestracji obecności na punkcie.

Kilka nie mniej ważnych informacji:

  1. System jest ciągle w fazie testów więc liczymy na wyrozumiałość jeżeli coś pójdzie nie tak. Do poprawy pozostaje jeszcze wiele elementów graficznych i, jak to mówią informatycy, UI/UX (User Interface/User Experience). Liczymy także na konstruktywne opinie co jeszcze możemy poprawić aby system był bardziej wygodny i przyjazny dla uczestników.
    2.Gdyby się okazało, że wydarzyło się coś nieprzewidywanego i …. (wolę nie krakać) ale system przestałby działać, albo internet padł to się nie przejmujcie i jedźcie dalej a po brevecie prześliczne nam ślad z GPS to wprowadzimy Wasze wyniki ręcznie.
  2. Gdyby się okazało że nie działa system i nie działa Wasz GPS (lub go po prostu nie macie) to się nie przejmujcie i jedźcie dalej a po brevecie prześliczne nam informację mailem, że ukończyliście brevet i w jakim czasie. Wprowadzimy Wasze wyniki ręcznie.
  3. Gdyby się okazało, że nie działa system, nie macie GPS i nie dojechaliście na brevet ….. to nie wprowadzimy Waszych czasów ręcznie. :) :) :)

Bez względu na wszystko, jesteście śmiałkami, którzy pomimo trudnych czasów, nieprzetestowanego do końca systemu zdecydowaliście się jak pionierzy wyruszyć na rowerowy szlak i już na zawsze być w grupie tych, którzy wzięli udział w pierwszym w Polsce a może i na świecie eBrevecie!

Życzymy powodzenia i …. cierpliwości.
Ekipa Randonneurs i Mińskie Dwieście

PS
Jeżeli coś napisaliśmy nieprecyzyjnie (albo z błędem ortograficznym) to piszcie na adres: pn@randonneurspolska.pl Postaram się jak najszybciej odpisywać indywidualnie lub w mailu do wszystkich uczestników.
W pilnych sprawach (zwłaszcza dot. zdrowia) dzwońcie do Artura Bieńka lub do mnie (Piotr 668 221322)

============================

Brevet 200 w formule eBrevet.

Dzięki bardzo dużemu zaangażowaniu i determinacji ekipy z Mińska, szczególnie w testowaniu nowego, informatycznego systemu pomiarowego mamy przyjemność zaprosić na pierwszy brevet w sezonie 2020!

Formuła eBrevet polega na samodzielnym przejechaniu wyznaczonej trasy. Start, Meta oraz punkty kontrolne będziecie rejestrowali samodzielnie w nowym systemie informatycznym - wkrótce więcej informacji. Niestety, aby wziąć udział w takim brevecie należy posiadać smartfon z przeglądarką i system GPS (potrzeby tylko na punktach kontrolnych).

Trasę można przejechać w dowolnym terminie pomiędzy 27 czerwca od godziny 0.00 do 5 lipca do godziny 21.30.
Na trasie można pojawić się samodzielnie lub w grupie. Należy pamietać, że obowiązują wszystkie zasady brevetowe w szczególności zasady bezpieczeństwa oraz przepisy ruchu na drodze.

Zapraszamy wszystkich na rowerowe zwiedzanie Mińska Mazowieckiego i okolicznych miejscowości. Nasze miasto z uwagi na położenie blisko Warszawy daje możliwości bardzo łatwego dojazdu autem lub Kolejami Mazowieckimi. Długość trasy brevetu to 200 km, suma wzniesień około 1000 m, droga prowadzi nas po zróżnicowanym terenie, przez malownicze wioski, małe miejscowości wśród łąk i lasów.

START
Ruszamy z parkingu przed MOSIR w Mińsku Mazowieckim, ulicami miasta kierujemy się na północ na drogą serwisową wzdłuż Autostrady Wolności i dalej na północ. Mijamy wioski, na 14-tym kilometrze jest około 350 metrów ubitego, drobiutkiego szutru , który bez problemu pokonany rowerem szosowym. Docieramy do miejscowości Wiśniew, gdzie po przeciwległych stronach ulicy zobaczymy kościół mariawicki pod wezwaniem Trójcy Przenajświętszej oraz kościół rzymskokatolicki pod wezwaniem Trójcy Świętej. Poruszając się trasą brevetu docieramy do najwyższego punktu trasy we wsi Chrościce, położonego na wysokości 213 m.n.p.m, co nie znaczy, że od tego momentu będzie tylko z górki :-)

PK 1 Kałuszyn - 44km
Po pokonaniu 44 kilometrów docieramy do miejscowości Kałuszyn - Punkt Kontrolny nr 1. Przy pomniku Złotego Ułana, który znajduje się przy głównej ulicy miasta potwierdzamy przybycie do punktu. W pobliżu mamy sklep spożywczy lokalnej sieci TOPAZ, po drugiej stronie ruchliwej ulicy znajduje się stacja paliw ORLEN.

Ruszamy na północ w kierunku miejscowości Wierzbno gdzie zmieniamy kierunek na południowo-wschodni, mijamy Grębków, Sinołękę, dojeżdżamy do ruchliwej drogi krajowej nr 2. Tutaj prosimy o uwagę, przejeżdżając na druga stronę drogi. Poruszając się na południe, a następnie na zachód docieramy do miejscowości Mrozy, na pierwszym podjeździe po lewej stronie mamy rezerwat przyrody i stację początkową wąskotorowego tramwaju konnego. Dalej trasa prowadzi przez Kuflew do miejscowości Jeruzal, znanej z planu filmowego serialu „ Ranczo’’.

PK 2 Jeruzal - 94km
Obok pięknego drewnianego kościoła odbudowanego w XVIII w , na ryneczku znajduje się sklep “U Krysi” i słynna ławeczka znana z serialu.. Obok wspomnianego sklepu potwierdzamy obecność w Punkcie Kontrolnym 2. W tym miejscu można uzupełnić zapasy wody, kupić coś do jedzenia.

Dalej trasa prowadzi nas przez Seroczyn, pokonujemy wzniesienia mniejsze i większe. Dojeżdżamy do miejscowości Stoczek Łukowski., mijamy rynek , stację paliw Orlen. Kierując się na południowy -wschód skręcamy lekko w prawo i uważnie przejeżdżamy przez tory. W miejscowości Wnętrzne skręcamy w prawo, w Ciechominie odbijamy w lewo w kierunku na Żelechów.

PK 3, Żelechów - 143km
W miejscowości Jarczew skręcamy w prawo, ruchliwa droga doprowadzi nas do miasteczka Żelechów. Zobaczymy tam prawdziwą perełkę architektoniczną - odrestaurowany, zabytkowy ratusz. Cały teren rynku w centrum miasta jest wybrukowany, co dodaje uroku temu miejscu W okolicy Ratusza potwierdzamy przybycie do Punktu Kontrolnego numer 3.

Przed nami ostatni etap brevetu, kierujemy się na północny zachód, wracamy do Mińska Mazowieckiego. Trasa prowadzi nas przez Parysów, Starogród, Dłużew , dojeżdżamy do miejscowości Siennica. Historia tej osady sięga XV wieku, tutaj w XIX wieku powstało Seminarium Nauczycielskie - jedno z pierwszych w Polsce. Poruszając się drogą 802 we wsi Pogorzel skręcamy w lewo , po kilku kilometrach mijamy rzeczkę Srebrną, skręcamy w lewo we wsi Gliniak. Blisko drogi znajduje się parking leśny, z którego prowadzi krótka, leśna ścieżka do najstarszej sosny w Polsce, to imponujący pomnik przyrody, warto na 3 kilometry przed metą zatrzymać się i zobaczyć sosnę. Wjeżdżamy do Mińska Mazowieckiego od strony południowej, zachowując szczególną ostrożność na ulicach miasta ,mijamy po prawej stronie kościół p.w. Świętego Antoniego z Padwy, który znajduje się tuż przy mecie brevetu - MOSIR.

META, Mińsk Mazowiecki - 200km
Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji , tutaj przed budynkiem potwierdzamy przybycie na metę.

Zachęcamy do uczestnictwa
Życzymy miłego rowerowego zwiedzania

Zespół BREVETu Mińskie Dwieście

LISTA STARTOWA