Brevet 200 km – Zwierzyniec - Wielkie Oczy –

15 maja 2021

data: 15 maja | 8:00 - 15 maja | 21:30
miejsce: Zwierzyniec - Wielkie Oczy
dystans: 200 km
limit czasu: 13.5 godz
kontakt: Adamo, adamo@spomasz.biz.pl
homologacja: tak
opłata startowa: 60zł
dodatkowe informacje:


Status "Zapisy Zakończone" zmieni się na "Zapisy Otwarte" - wówczas będzie można zapisać się na Brevet Zwierzyniec.


Zarys brevetu:

Trasa w całości przebiega drogami asfaltowymi głównie dobrej jakości.
Nie ma wymogu co do rodzaju roweru napędzanego wyłącznie siłą mięśni. Nie dopuszcza się startu rowerem ze wspomaganiem.
Brevet odbywa się w normalnym ruchu samochodowym, wymagane jest dostosowanie się do przepisów Kodeksu Ruchu Drogowego oraz wyposażenia rowerzysty i roweru.
Trasa wiedzie malowniczymi trasami Roztocza ale wymaga samozaparcia w dążeniu do realizacji celu ze względu na dystans.
Start ze Zwierzynieckiego deptaka w prawo w kierunku Soch. Przejazd koło Stawów Echo i siedziby Konika Polskiego do miejscowości Tereszpol Kukiełki, Górecko Stare - jedziemy prosto do Józefowa. Przejazd przez centrum Józefowa w kierunku na Susiec. Następnie Narol, Płazów, Cieszanów, Lubaczów, Łukawiec i Wielkie Oczy.
Powrót przez Laszki, Oleszyce, Stary Dzików, Wola Obszańska, Podsośnina, Aleksandrów, Górecko Kościelne, Górecko Stare gdzie skręcamy w lewo na trasę, którą już jechaliśmy z miejsca startu do Tereszpola Kukiełki - w prawo na Zwierzyniec.
Meta znajduje się w Zwierzyńcu - dokładne miejsce mety zostanie ustalone.

Na dzień dzisiejszy nie można nic powiedzieć na temat organizacji - czy w ogóle będzie możliwe zorganizowanie brevetu, a jeżeli już to czy będzie woda i posiłek na trasie, czy uczestnicy będą mogli liczyć na sklepy znajdujące się w miejscowościach na trasie przejazdu - sami wiecie dlaczego.

Może się okazać, że zaopatrzenie oraz wodę trzeba będzie wieść ze sobą ze startu - w związku z tym prosimy o przemyślane zapisy gdyż opłacenie uczestnictwa uniemożliwia zwrot opłaty po rezygnacji zawodnika.

Mimo tych możliwych restrykcji wrzucamy trasę bo wiemy, że na Brevecie Szczebrzeszyn 2020 mimo jego odwołania wielu z Was przejechało sobie trasę samemu

Życzymy zdrowia i udanego brevetu - tym razem Brevetu Zwierzyniec.

LISTA STARTOWA