Brevet 100 km – Brevet Zwierzyniec Szutrowa Setka –

15 maja 2021

data: 15 maja | 8:10 - 15 maja | 21:10
miejsce: Brevet Zwierzyniec Szutrowa Setka
dystans: 100 km
limit czasu: 13 godz
kontakt: Adamo; adamo@spomasz.biz.pl
homologacja: tak
opłata startowa: 50zł
dodatkowe informacje:


Status "Zapisy Zakończone" zmieni się na "Zapisy Otwarte" - wówczas będzie można zapisać się na Brevet Zwierzyniec 100.


Zarys brevetu:

Trasa przeznaczona dla rodzin uczestników dystansu 200 ale nie tylko - zapraszamy również tych, którzy nigdy nie spróbowali takiego dystansu.
Trasa częściowo przebiega drogami szutrowymi z elementami piaskowymi, częściowo asfaltowymi różnej jakości.
Zaleca się rower z szerszymi oponami niż w "szosówce" na trasie występuje drobny szuter. Nie dopuszcza się startu rowerem napędzanym inaczej niż siłą mięśni (ze wspomaganiem elektrycznym lub innym).
Brevet odbywa się w normalnym ruchu drogowym i przebiega po części ścieżkami wspólnymi z pieszymi, wymagane jest dostosowanie się do przepisów Kodeksu Ruchu Drogowego oraz wyposażenia rowerzysty i roweru.
Trasa wiedzie malowniczymi trasami Roztocza ale wymaga samozaparcia w dążeniu do realizacji celu ze względu na dystans.
Start ze Zwierzynieckiego deptaka w prawo w kierunku Soch. Przejazd koło Stawów Echo i siedziby Konika Polskiego prosto przez las drogą szutrową do miejscowości Florianka następnie Górecko Stare - skręcamy w lewo w kierunku Józefowa. Przejazd przez centrum Józefowa w kierunku na Susiec. Następnie Narol - tu punkt kontrolny wspólny z trasą 200km
z narola w kierunku Płazowa, Stary Lubliniec, Babice, Podsośnina, Aleksandrów, Górecko Kościelne, Górecko Stare gdzie przez skrzyżowanie jedziemy prosto po 200m skręcamy w lewo na Floriankę (szlak) na trasę, którą już jechaliśmy z miejsca startu do Zwierzyńca
Meta znajduje się w Zwierzyńcu - dokładne miejsce mety zostanie ustalone.

Na dzień dzisiejszy nie można nic powiedzieć na temat organizacji - czy w ogóle będzie możliwe zorganizowanie brevetu, a jeżeli już to czy będzie woda i posiłek na trasie, czy uczestnicy będą mogli liczyć na sklepy znajdujące się w miejscowościach na trasie przejazdu - sami wiecie dlaczego.

Może się okazać, że zaopatrzenie oraz wodę trzeba będzie wieść ze sobą ze startu - w związku z tym prosimy o przemyślane zapisy gdyż opłacenie uczestnictwa uniemożliwia zwrot opłaty po rezygnacji zawodnika.

Mimo tych możliwych restrykcji wrzucamy trasę bo wiemy, że można ją przejechać samemu

Życzymy zdrowia i udanego brevetu!

LISTA STARTOWA