Brevet 200 km – Mińsk Mazowiecki –

26 czerwca 2021

data: 26 czerwca | 8:00 - 26 czerwca | 21:30
miejsce: Mińsk Mazowiecki
dystans: 200 km
limit czasu: 13.5 godz
kontakt: Artur Bieniek, tel: 604136725, email: bieartur14@gmail.com
homologacja: tak
opłata startowa: 60zł
dodatkowe informacje:


Status "Zapisy Zakończone" zmieni się na "Zapisy Otwarte" - wówczas będzie można zapisać się na Brevet Mińskie 200.


Zapraszamy wszystkich na rowerowe zwiedzanie Mińska Mazowieckiego i okolicznych miejscowości. Nasze miasto z uwagi na położenie blisko Warszawy daje możliwości bardzo łatwego dojazdu autem lub Kolejami Mazowieckimi. Długość trasy brevetu to 200 km, suma wzniesień około 1000 m, droga prowadzi nas po zróżnicowanym terenie, przez malownicze wioski, małe miejscowości wśród łąk i lasów.

START
Ruszamy z parkingu przed MOSIR w Mińsku Mazowieckim, ulicami miasta kierujemy na północ na drogą serwisową wzdłuż Autostrady Wolności i dalej na północ. Mijamy wioski, docieramy do miejscowości Wiśniew, gdzie po przeciwległych stronach ulicy zobaczymy kościół mariawicki pod wezwaniem Trójcy Przenajświętszej oraz kościół rzymskokatolicki pod wezwaniem Trójcy Świętej. Poruszając się trasą brevetu docieramy do najwyższego punktu trasy we wsi Chrościce,położonego na na wysokości 213 m.n.p.m, co nie znaczy, że od tego momentu będzie tylko z górki :-)

PK 1 Kałuszyn - 44km
Po pokonaniu 44 kilometrów docieramy do miejscowości Kałuszyn - Punkt Kontrolny nr 1. Przy pomniku Złotego Ułana, który znajduje się przy głównej ulicy miasta potwierdzamy przybycie do punktu. W pobliżu mamy sklep spożywczy lokalnej sieci TOPAZ otwarty:: Pon-Pt: 5.00 - 22.00, Sob: 6.00 - 22.00, Nd: 8.00 - 21.00 Po drugiej stronie ruchliwej ulicy znajduje się stacja paliw ORLEN otwarty Pon-Pt: 00.00 - 22.00, Sob: 00.00 - 24.00, Nd: 00.00 - 24.00

Ruszamy na północ, na 45,5 kilometrze skręcamy w prawo w ulicę z kostki aby po kilkuset metrach poruszać się pięknym asfaltem, w lesie, w kierunku miejscowości Wierzbno gdzie zmieniamy kierunek na południowo-wschodni. Mijamy Grębków, Sinołękę, dojeżdżamy do ruchliwej drogi krajowej nr 2. Tutaj prosimy o uwagę, przejeżdżając na druga stronę jezdni. Poruszając się na południe, a następnie na zachód docieramy do miejscowości Mrozy, na pierwszym podjeździe po lewej stronie mamy rezerwat przyrody i stację początkową wąskotorowego tramwaju konnego. Dalej trasa prowadzi przez Kuflew do miejscowości Jeruzal, znanej z planu filmowego serialu „ Ranczo’’.

PK 2 Jeruzal - 94km
Obok pięknego drewnianego kościoła odbudowanego w XVIII w , na ryneczku znajduje się sklep “U Krysi” (czynne Pon-Pt 7-20, Sob 8-20,Nd 9-16)i słynna ławeczka znana z serialu.. Obok wspomnianego sklepu potwierdzamy obecność w Punkcie Kontrolnym 2. W tym miejscu można uzupełnić zapasy wody, kupić coś do jedzenia. Dalej trasa prowadzi nas przez Seroczyn, pokonujemy wzniesienia mniejsze i większe. Dojeżdżamy do miejscowości Stoczek Łukowski., mijamy rynek , stację paliw Orlen (czynne Pon-Niedz 6-22). Kierując się na południowy -wschód skręcamy lekko w prawo i uważnie przejeżdżamy przez tory. W miejscowości Wnętrzne skręcamy w prawo, w Ciechominie odbijamy w lewo w kierunku na Żelechów.

PK 3, Żelechów - 143km
W miejscowości Jarczew skręcamy w prawo, ruchliwa droga doprowadzi nas do miasteczka Żelechów. Zobaczymy tam prawdziwą perełkę architektoniczną - odrestaurowany, zabytkowy ratusz. Cały teren rynku w centrum miasta jest wybrukowany, co dodaje uroku temu miejscu W okolicy Ratusza potwierdzamy przybycie do Punktu Kontrolnego numer 3. Po kilkuset metrach zobaczymy stację paliw ORLEN (czynne Pon-Nd 5-00), znajdującą się około 200m od trasy brevetu. Przed nami ostatni etap brevetu, kierujemy się na północny zachód, wracamy do Mińska Mazowieckiego. Trasa prowadzi nas przez Parysów, Starogród, Dłużew , dojeżdżamy do miejscowości Siennica. Historia tej osady sięga XV wieku, tutaj w XIX wieku powstało Seminarium Nauczycielskie - jedno z pierwszych w Polsce. Poruszając się drogą 802 we wsi Pogorzel skręcamy w lewo , po kilku kilometrach mijamy rzeczkę Srebrną, skręcamy w lewo we wsi Gliniak. Blisko drogi znajduje się parking leśny, z którego prowadzi krótka, leśna ścieżka do najstarszej sosny w Polsce, to imponujący pomnik przyrody, warto na 3 kilometry przed metą zatrzymać się i zobaczyć sosnę. Wjeżdżamy do Mińska Mazowieckiego od strony południowej, zachowując szczególną ostrożność na ulicach miasta ,mijamy po prawej stronie kościół p.w. Świętego Antoniego z Padwy, który znajduje się tuż przy mecie brevetu - MOSIR.

META, Mińsk Mazowiecki - 200km
Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji , tutaj przed budynkiem potwierdzamy przybycie na metę.

Zachęcamy do uczestnictwa
Życzymy miłego rowerowego zwiedzania

Zespół BREVETu Mińskie Dwieście

Miejsca punktów kontrolnych


START/META Mińsk Mazowiecki - Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji http://mosir.org.pl/
PK1 Kałuszyn - pomnik Złotego Ułana https://pl.wikipedia.org/wiki/Z%C5%82otyU%C5%82an
PK2 Jeruzal - sklep “U Krysi” https://ranczo.fandom.com/wiki/Sklep
KrystynyWi%C4%99c%C5%82awskiej
PK3 Żelechów - Ratusz https://pl.wikipedia.org/wiki/Ratusz
zsukiennicamiw_%C5%BBelechowie

LISTA STARTOWA